Choroby zębów i dziąseł wśród młodzieży - młodzież w Polsce ma duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, a co za tym idzie ze zdrowiem zębów. Próchnica i stany zapalne dziąseł to niestety codzienność wśród młodzieży w Polsce.

Read More

Alergie wśród młodzieży - coraz więcej młodych ludzi cierpli na różnego rodzaju alergie, co związane jest przede wszystkim z niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej.

Read More

Używki a zdrowie - młodzi ludzie bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju używki, co niestety ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Na naszym portalu dowiecie się, jak papierosy alkohol, czy narkotyki oddziałują na zdrowie młodych ludzi.

Read More

contact@iyouth-project.eu
(22) 6357-028-165

Wpływ używek na zdrowie

Używki wśród młodzieży polskiej

Na temat używek wśród polskiej młodzieży robiono wiele badań, jak się okazuje jest to temat dotykający wielu młodych ludzi, najczęściej sięgają oni po tytoń i alkohol.

Tytoń

Co czwarty polski nastolatek przyznaje się, że próbował palić tytoń, natomiast co dwunasty deklaruje, że pali regularnie.

Tak wczesne palenie może w późniejszym wieku powodować wiele chorób począwszy od nowotworów układu oddechowego, przez różne odmiany astmy po niski wzrost.

Potwierdzono, że palenie w młodym wieku, ma negatywny wpływ na wzrost, osoby, które zaczęły palić w młodym wieku są niższe od niepalących.

Ponadto palenie tytoniu redukuje poziom testosteronu, co może powodować niewłaściwy rozwój mięśni oraz ma wpływ na gorszą przemianę tkanki tłuszczowej.

Alkohol

Co piąty polski nastolatek upił się przynajmniej raz w życiu 6,4% deklaruje, że pije alkohol każdego tygodnia. Największa liczba nastolatków próbuje alkoholu mając 13 lat, wtedy też najczęściej mówi, że upili się po raz pierwszy.

W przypadku osób młodych nawet niewielka ilość alkoholu może mieć wpływ na procesy rozwojowe i zaburzać je. Może blokować wzrost oraz rozwój psychiczny i fizyczny.

Do najbardziej destrukcyjnych skutków spożywania alkoholu należą jednak skutki psychiczne, które powodują problemy z relacjami międzyludzkimi, utrudniają naukę i możliwość skupienia się, może powodować zaburzenia psychiczne.

Ze względu na dużą niższą odporność młodych ludzi na alkohol, spożywanie go w młodym wieku dużo szybciej prowadzi do uzależnienia.

Choroby wieku młodzieńczego

Choroby, które zagrażają młodzieży Jedne z nich dotyczą niemal każdego młodego Polaka, inne zdarzają się rzadko ale mogą nawet powodować śmierć, jeszcze inne utrudniają życie młodym ludziom, ale można je […]

Read More
Zdrowie młodzieży w Polsce

Czy młodzi Polacy to okazy zdrowia? Na pytanie postawione w temacie artykułu nie da się odpowiedzieć w sposób łatwy i jednoznaczny. Udzielenie wyczerpującej odpowiedzi wymaga gruntownej analizy czynników mających wpływ […]

Read More
Wpływ używek na zdrowie

Używki wśród młodzieży polskiej Na temat używek wśród polskiej młodzieży robiono wiele badań, jak się okazuje jest to temat dotykający wielu młodych ludzi, najczęściej sięgają oni po tytoń i alkohol. […]

Read More
Choroby zębów u dzieci i młodzieży

Według badań 66% dzieci i młodzieży deklaruje, że myje zęby zgodnie z zaleceniami higieny, czyli częściej niż raz dziennie, jednak nie zmienia to faktu, że ponad 80% nastolatków zmaga się […]

Read More