Stomatologia – skąd wynikają różnice zdań?

 

Pamiętam jak jakiś czas temu bolały mnie zęby. Wtedy zrozumiałem jak problematyczna jest stomatologia i inne dziedziny związane ze zdrowiem. Działający w Krakowie, Warszawie, Gdańsku lekarze – każdy może powiedzieć coś innego. Idąc do dentalpark-krakow.pl możesz usłyszeć coś innego niż u poprzedniego dentysty. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego tak działa stomatologia? Kraków jest jedynym miejscem gdzie tak jest, czy może ten problem dotyczy także Warszawy i innych miast? O tym więcej w tym artykule.

Różne podejście

Pomijam tutaj fakt, że niektórzy dentyści chcą zarobić jak najwięcej i wymyślają różne zabiegi. To może się zdarzyć równie dobrze w Krakowie jak i w dowolnym innym mieście. Dlatego niektóre osoby uważają, że stomatologia prywatna nie jest dobrym pomysłem.

Jednocześnie pomijając ten fakt przyczyny różnic w ocenie wynikają z tego jak działa dziedzina stomatologii i innych dziedzin związanych ze zdrowiem:

 

  • 262177(3)

    Stomatologia – Kraków.

    Ocena lekarska następuje często „na oko” – to jest metoda za pomocą, której diagnozuje się wiele chorób na całym świecie, również w Krakowie.

  • Różni dentyści mogą mieć różne podejście do niektórych spraw i przez to oceniać inaczej stan tego samego pacjenta.
  • Wpływ na ocenę ma również to jak duże doświadczenie ma lekarz w zakresie stomatologii. Im większe, tym trafniej ocenia stan pacjenta.

Warto o tym pamiętać. Osobiście przydarzyła mi się sytuacja, w której byłem u 3 dentystów i każdy powiedział mi coś innego. Jako pacjent czułem się zaskoczony, jednak jedyne co mogłem zrobić to zaufać i wybrać najlepszego specjalistę. Dlatego wiele osób mieszkających np. w Krakowie nie może zdecydować się na jednego dentystę.