Jakie mogą być przyczyny trądziku różowatego?

 

Około 10 proc. osób powyżej 30. roku życia dotyka tak przykra przypadłość jak trądzik różowaty. Leczenie tej choroby jest niezwykle trudne i kłopotliwe, a wręcz niewykonalne. W nuzeniec.com.pl można się dowiedzieć co nieco o przyczynach tej choroby.

 

1199(35)

Trądzik różowaty jest bardzo popularną chorobą.

 
Okazuje się, że na trądzik różowaty najbardziej narażone są osoby o jasnej karnacji, zaliczającej się do I i II fonotypu europejskiego. Jasna, cienka skóra związana jest często z kruchymi naczyniami krwionośnymi. Trądzik różowaty, którego leczenie jest tak trudne, może mieć jednak bezpośrednio bardzo różne przyczyny. Niekiedy może być spowodowany różnymi chorobami tarczycy, czasem także nadmiernym spożywaniem alkoholu czy ciężkostrawnych potraw.1199(53) Nie warto ryzykować zachorowania na trądzik różowaty. Leczenie jego jest niewykonalne.
Trądzik różowaty to choroba niebywale kłopotliwa głównie ze względu na tak uciążliwe leczenie. W zasadzie nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia, ale dla wielu osób jest dużą wadą kosmetyczną. Nie można zupełnie wyleczyć tej choroby, ale można w dużym stopniu eliminować jej objawy. Leczenie trądziku różowatego polega właśnie na tym oraz na zapobieganiu powstawaniu kolejnych objawów w postaci zaczerwienienia skóry, rumieńców czy nieestetycznych pajączków.
Jak zatem widać, jest dużym obciążeniem taki właśnie trądzik różowaty. Leczenie oznacza nieustanną pielęgnację i używanie tylko ściśle określonych kosmetyków o określonym składzie i właściwościach nawilżających oraz łagodzących.