Implant zębowy to najlepsze zastąpienie naturalnego zęba.

Utraciłaś ząb? Można zapełnić lukę w uzębieniu, zakładając sztuczny ząb. W tym celu jednak trzeba opiłować sąsiedni ząb. Szkoda go, gdy jest zdrowy. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem są implanty zębowe. To sztuczne korzenie zęba w kształcie śruby, wykonany z tytanu. sumara-implanty.info.pl stosuje najlepsze techniki leczenia. Po nawierceniu kości umieszcza się go w szczęce lub żuchwie, następnie mocuje się na nim tzw. łącznik oraz porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest równie mocna, jak naturalny ząb. Można więc znowu gryźć skórki od chleba czy orzechy. Kraków poleca dużo specjalistów, wystarczy przejrzeć internet.

12444177(26)

Kraków – utrzymanie się implantu zębowego w 80% zależy od pacjenta.

Utrzymanie się implantu zębowego w 80% zależy od pacjenta. Należy dokładnie czyścić implant zębowy i chodzić co pół roku na kontrolę do dentysty. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej wokół zębów gromadzą się bakterie, to zaś może spowodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a następnie zakażenie kości. Rezultatem bywa odrzucenie wszczepu. Może do niego dojść również wskutek przeniesienia się stanu zapalnego z sąsiedniego, zepsutego zęba. Trzeba zatem pamiętać o wizytach u stomatologa, żeby sprawdzać stan zębów. Większość osób stosuje się chyba do tego zalecenia, bo statystyki wykazują, że po 10 latach 95% implantów pozostaje na swoim miejscu. Implanty zębowe to najlepsze rozwiązanie po utracie zęba szczególnie w mieście jakim jest Kraków.

12444177(25)

Implanty zębowe nie są tanie. Jeden kosztuje ok. 2-3 tys. Trzeba do tego doliczyć koszt koron porcelanowych, mostu czy protezy. Pojęcie drogo jest jednak względne. Implanty są bardzo trwałe, na całe życie, a np. protezę osiadającą trzeba co kilka lat zmieniać, bo staje się za luźna. A ile jest warte spełnienie marzenia o własnych, zdrowych, pięknych zębach? Dla każdego z nas chyba jest ono bezcenne.