Choroby zębów i dziąseł wśród młodzieży - młodzież w Polsce ma duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, a co za tym idzie ze zdrowiem zębów. Próchnica i stany zapalne dziąseł to niestety codzienność wśród młodzieży w Polsce.

Read More

Alergie wśród młodzieży - coraz więcej młodych ludzi cierpli na różnego rodzaju alergie, co związane jest przede wszystkim z niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej.

Read More

Używki a zdrowie - młodzi ludzie bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju używki, co niestety ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Na naszym portalu dowiecie się, jak papierosy alkohol, czy narkotyki oddziałują na zdrowie młodych ludzi.

Read More

contact@iyouth-project.eu
(22) 6357-028-165

Choroby wieku młodzieńczego

Choroby, które zagrażają młodzieży

Jedne z nich dotyczą niemal każdego młodego Polaka, inne zdarzają się rzadko ale mogą nawet powodować śmierć, jeszcze inne utrudniają życie młodym ludziom, ale można je wyleczyć. Oto katalog chorób, które najczęściej dotykają dzieci i młodzież.

1.Nadwaga i otyłość

Choć przeprowadzane badania pokazują pozytywne tendencje zarówno w świadomości zdrowego odżywiania, jak i aktywności fizycznej to jednak nadwaga i otyłość nadal stanowi ogromny problem społeczny, tak wśród dzieci jak i młodzieży. Rząd stara się z tym walczyć poprzez ustawę o sklepikach szkolnych, w których nie wolno sprzedawać słodyczy oraz zmianach w ocenach z WF, które będą wystawiane na podstawie porównania obecnego wyniku z tymi z przeszłości. Nagradzany ma być rozwój oraz ich poprawa, a nie jak do tej pory „wpasowanie” się w tabele.

2. Choroby przewlekłe

Lekarze przestrzegają, że choroby przewlekłe stanowią bardzo duży problem zdrowotny wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju. Nie są one śmiertelne i bywają przez to bagatelizowane, mogą natomiast bardzo utrudniać prawidłowe funkcjonowanie młodych ludzi. Do najczęstszych problemów tego typu należą:

– różnego typu alergie

– schorzenia oczu

– wady kręgosłupa

3. Problemy psychiczne

Okazuje się, że problemy takie jak załamania nerwowe oraz depresja dotykają coraz młodszych osób, mówi się obecnie, że depresje mogą mieć już nawet dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet młodsze. Okazuje się, że wiele zgonów wśród nastolatków jest wynikiem samobójstw, które są następstwem nieleczonej depresji.

4. Choroby śmiertelne

Co roku w Polsce w wyniku problemów zdrowotnych umiera około 5 tysięcy dzieci i nastolatków. Do najczęstszych przyczyn zgonu należą choroby nowotworowe, w następnej kolejności są choroby układu oddechowego, narządów zmysłu oraz układu nerwowego.

Choroby wieku młodzieńczego

Choroby, które zagrażają młodzieży Jedne z nich dotyczą niemal każdego młodego Polaka, inne zdarzają się rzadko ale mogą nawet powodować śmierć, jeszcze inne utrudniają życie młodym ludziom, ale można je […]

Read More
Zdrowie młodzieży w Polsce

Czy młodzi Polacy to okazy zdrowia? Na pytanie postawione w temacie artykułu nie da się odpowiedzieć w sposób łatwy i jednoznaczny. Udzielenie wyczerpującej odpowiedzi wymaga gruntownej analizy czynników mających wpływ […]

Read More
Wpływ używek na zdrowie

Używki wśród młodzieży polskiej Na temat używek wśród polskiej młodzieży robiono wiele badań, jak się okazuje jest to temat dotykający wielu młodych ludzi, najczęściej sięgają oni po tytoń i alkohol. […]

Read More
Choroby zębów u dzieci i młodzieży

Według badań 66% dzieci i młodzieży deklaruje, że myje zęby zgodnie z zaleceniami higieny, czyli częściej niż raz dziennie, jednak nie zmienia to faktu, że ponad 80% nastolatków zmaga się […]

Read More