Choroby zębów i dziąseł wśród młodzieży - młodzież w Polsce ma duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, a co za tym idzie ze zdrowiem zębów. Próchnica i stany zapalne dziąseł to niestety codzienność wśród młodzieży w Polsce.

Read More

Alergie wśród młodzieży - coraz więcej młodych ludzi cierpli na różnego rodzaju alergie, co związane jest przede wszystkim z niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej.

Read More

Używki a zdrowie - młodzi ludzie bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju używki, co niestety ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Na naszym portalu dowiecie się, jak papierosy alkohol, czy narkotyki oddziałują na zdrowie młodych ludzi.

Read More

contact@iyouth-project.eu
(22) 6357-028-165

Egzema

Egzema to najczęściej pojawiający się objaw alergiczny, dotyka ona 47% dzieci w wieku 7-9 lat, 40% nastolatków między 14 a 16 rokiem życia, oraz 35% między 17 a 24 rokiem.

Objawy egzemy

Egzema to alergiczne lub niealergiczne zapalenie skóry, które może objawiać się w różnej postaci oraz w różnym wieku. Ze względu na efemeryczny charakter choroba może trwać przez wiele lat z okresami kiedy będzie ona wygaszona.

Na skórze dotkniętej egzemą można zauważyć:

*obrzęk

*zaczerwienienia

*nierówności i grudki, wysypka

*pęcherze

Egzema endogenna i egzogenna

Egzema może być wynikiem uwarunkowań genetycznych, mówimy wówczas o egzemie endogennej i nie ma ona postaci alergicznej. Natomiast w alergicznej odmianie będzie to egzema egzogenna, powodować ja będzie kontakt z konkretną substancją uczulającą, może to być substancja chemiczna, sierść zwierząt czy pyłek roślinny. Egzemę tego typu mogą wywoływać również składniki zawarte w pożywieniu. Dzieci najczęściej dotyka egzogenna egzema atopowa.

Leczenie

Nie ma jak do tej pory skutecznej metody na leczenie egzemy, podawane są leki, które łagodzą jej obawy, często do leczenia tego typu włączane są antybiotyki czy to do ustnie czy pod postacią maści. W leczeniu egzemy ogromne znaczenie ma prawidłowa dieta oraz pielęgnacja skóry.

Choroby wieku młodzieńczego

Choroby, które zagrażają młodzieży Jedne z nich dotyczą niemal każdego młodego Polaka, inne zdarzają się rzadko ale mogą nawet powodować śmierć, jeszcze inne utrudniają życie młodym ludziom, ale można je […]

Read More
Zdrowie młodzieży w Polsce

Czy młodzi Polacy to okazy zdrowia? Na pytanie postawione w temacie artykułu nie da się odpowiedzieć w sposób łatwy i jednoznaczny. Udzielenie wyczerpującej odpowiedzi wymaga gruntownej analizy czynników mających wpływ […]

Read More
Wpływ używek na zdrowie

Używki wśród młodzieży polskiej Na temat używek wśród polskiej młodzieży robiono wiele badań, jak się okazuje jest to temat dotykający wielu młodych ludzi, najczęściej sięgają oni po tytoń i alkohol. […]

Read More
Choroby zębów u dzieci i młodzieży

Według badań 66% dzieci i młodzieży deklaruje, że myje zęby zgodnie z zaleceniami higieny, czyli częściej niż raz dziennie, jednak nie zmienia to faktu, że ponad 80% nastolatków zmaga się […]

Read More