Choroby zębów i dziąseł wśród młodzieży - młodzież w Polsce ma duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, a co za tym idzie ze zdrowiem zębów. Próchnica i stany zapalne dziąseł to niestety codzienność wśród młodzieży w Polsce.

Read More

Alergie wśród młodzieży - coraz więcej młodych ludzi cierpli na różnego rodzaju alergie, co związane jest przede wszystkim z niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej.

Read More

Używki a zdrowie - młodzi ludzie bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju używki, co niestety ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Na naszym portalu dowiecie się, jak papierosy alkohol, czy narkotyki oddziałują na zdrowie młodych ludzi.

Read More

contact@iyouth-project.eu
(22) 6357-028-165

ANN – Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa zwany również niekiedy katarem siennym, należy do najpowszechniejszych objawów alergii wśród młodzieży. Cierpi na nią 39% dzieci w wieku 7 -9 lat, 36% w wieku 14 – 16 lat i 37% w grupie 17 – 24 lata.

Objawy ANN

ANN wywoływany jest przez różnorodne alergeny, charakteryzuje się stanem zapalnym śluzówki nosa, oczu, zatok, gardła lub uszu.

Alergeny powodujące nieżyt nosa

Do najczęściej występujących alergenów powodujących ANN należą:

*płytki roślin, wówczas mówimy o pyłkowicy,

*pleśń

*odchody roztoczy, które wegetują w kurzu domowym

*sierść zwierząt

Leczenie

ANN leczy się objawowo poprzez zmniejszanie lub usuwanie stanów zapalnych, osiąga się to poprzez podawanie leków antyhistaminowych oraz unikanie czynników powodujących uczulenie.

Choroby wieku młodzieńczego

Choroby, które zagrażają młodzieży Jedne z nich dotyczą niemal każdego młodego Polaka, inne zdarzają się rzadko ale mogą nawet powodować śmierć, jeszcze inne utrudniają życie młodym ludziom, ale można je […]

Read More
Zdrowie młodzieży w Polsce

Czy młodzi Polacy to okazy zdrowia? Na pytanie postawione w temacie artykułu nie da się odpowiedzieć w sposób łatwy i jednoznaczny. Udzielenie wyczerpującej odpowiedzi wymaga gruntownej analizy czynników mających wpływ […]

Read More
Wpływ używek na zdrowie

Używki wśród młodzieży polskiej Na temat używek wśród polskiej młodzieży robiono wiele badań, jak się okazuje jest to temat dotykający wielu młodych ludzi, najczęściej sięgają oni po tytoń i alkohol. […]

Read More
Choroby zębów u dzieci i młodzieży

Według badań 66% dzieci i młodzieży deklaruje, że myje zęby zgodnie z zaleceniami higieny, czyli częściej niż raz dziennie, jednak nie zmienia to faktu, że ponad 80% nastolatków zmaga się […]

Read More